Skip links

Fria Advokater startades av advokaterna Thomas Olsson, Max Ahlgren och Jonas Tamm. Kontoret är beläget på Kungsholmen i Stockholm men vi åtar oss uppdrag över hela landet.

Fria Advokater startades av advokaterna Thomas Olsson, Max Ahlgren och Jonas Tamm. Kontoret är beläget på Kungsholmen i Stockholm men vi åtar oss uppdrag över hela landet.

Besöksadress
Kungsholmstorg 16, 112 21 Stockholm

Rekrytering
Student
Byrån erbjuder studenter från juristprogrammet möjligheten att förena uppsatsskrivandet med praktik under 10 veckor.

LÄS MER

Thomas Olsson

Advokat/delägare

olsson@friaadvokater.se

Jonas Tamm

Advokat/delägare

tamm@friaadvokater.se

Max Ahlgren

Advokat/delägare

ahlgren@friaadvokater.se

Amana Ayob Landin

Advokat

landin@friaadvokater.se

Johan Grahn

Advokat

grahn@friaadvokater.se

Rosa Nicole Abas

Biträdande jurist

abas@friaadvokater.se

Alparslan Tügel

Biträdande jurist

tugel@friaadvokater.se

Alexandra Rodell

Biträdande jurist

rodell@friaadvokater.se

Isak Åberg

Advokat

aberg@friaadvokater.se

Jonatan Aleman Arnö

Biträdande jurist

arno@friaadvokater.se

Sandra Hansson

Kanslipersonal

info@friaadvokater.se

Yvonne Söder

Ekonomiansvarig

info@friaadvokater.se

Sanna Hellkvist Kallio

Kanslipersonal

info@friaadvokater.se